ZarejestrujZaloguj

Zapisy

Leśna ZaDyszka w Szulmierzu

Zapisy internetowe zakończone. Rejestracja możliwa w Biurze Zawodów. Więcej informacji w REGULAMINIE oraz na stronie internetowej Organizatora www.facebook.com/lesnazadyszka

Zapraszamy po odbiór pakietów startowych:

 • 10 czerwca 2022 r. – piątek – Urząd Gminy Regimin w godzinach 10:00 – 17:00
 • 11 czerwca 2022 r. – sobota – Szulmierz na terenie zawodów od godziny 08:15
   


Przed nami VII edycja LEŚNEJ ZADYSZKI w SZULMIERZU zawodów organizowanych w urokliwym miejscu w Gminie Regimin na terenie Leśnictwa Szulmierz w dniu 11 czerwca 2022 roku (sobota). Zawody mają na celu promocję naszego regionu, a także biegania, jazdy na rowerze oraz zdrowego stylu życia. Mają zachęcać do uprawiania sportu szczególnie na terenach leśnych. Kto biegał po lesie ten wie, jakie to przyjemne, kto nie próbował – będzie miał wspaniałą okazję!

Trasa biegu to 5 kilometrowa pętla rozpoczynająca się na terenie przyległym do leśniczówki w bezpośrednim sąsiedztwie hodowli danieli. Trasa prowadzi przez dukty leśne (4 km) oraz częściowo drogą asfaltową (1km). Przebieg trasy został tak opracowany, aby jak najpełniej pokazać piękno mazowieckiej przyrody i oprócz rywalizacji sportowej miał również walory edukacyjne i poznawcze.

Uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w trzech biegach oraz cross duathlonie. Do wyboru są: bieg na dystansie 5 km (1 pętla) Nordic Walking - 5 km (1 pętla) bieg na dystanse 10 km (2 pętle) oraz Cross Duathlon na dystansie 2,5 km biegu - 7,5 km jazdy na rowerze (cross) - 2,5 km biegu.

Czas będzie mierzony za pomocą profesjonalnego systemu pomiarowego z wykorzystaniem chipów.

Przewidziany jest również biegi dla dzieci na dystansie 1,5 km bez klasyfikacji.

Biuro Zawodów czynne będzie od godz. 08:15. Oficjalne rozpoczęcie imprezy odbędzie się o godz. 09:00. Zarówno start, meta jak i biuro zawodów zlokalizowane będzie na polanie śródleśnej przy drodze Szulmierz- Regimin. 

Nie zabraknie także nagród! W biegu na 5 km, marszu Nordic Walking na 5 km oraz w biegu na 10 km nagrody zostaną wręczone za trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii wiekowej oraz open wśród kobiet i mężczyzn. W Cross Duathlonie przewidziano nagrody za trzy pierwsze miejsca w kategoriach kobiet i mężczyzn. Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają okolicznościowy medal, a po biegu regenerujący posiłek.

Dodatkową atrakcją będzie losowanie nagród ufundowanych przez sponsorów. Nagrody zostaną rozlosowane wśród zawodników, którzy odbiorą pakiet startowy i wystartują w zawodach.

Zapraszamy serdecznie całe rodziny. Każdy znajdzie dystans odpowiadający jego możliwościom.

Organizatorzy

Program imprezy:

 • Otwarcie Biura Zawodów, nastąpi o godz. 08:15
 • Oficjalne rozpoczęcie o godz. 10:00
 • godz. 09:30 - start Cross Duathlonu 2,5 km - 7,5 km – 2,5 km
 • godz. 11:00 - start Wielkiego Biegu Małych Ludzi Leśna „ZaDyszka” na dystansie 1,5 km
 • godz. 11:30 - start biegu na dystansie 5 km
 • godz. 11:35 - start marszu nordic walking na dystansie 5 km
 • godz. 12:40 - start biegu głównego na dystansie 10 km
 • Dekoracja zwycięzców od godz. 14:00

Pamiątkowy medal:

Trasa biegu 10 km:

​​Trasa Cross Duathlonu:

Sprawdź jak było w poprzednich latach :)

 

Partnerzy Superczas.pl

 • Artneo