ZarejestrujZaloguj

VI Ostródzki Półmaraton św. Jerzego

Droga Biegaczko!  Drogi Biegaczu!  Drogi Kibicu!

Jeśli kochasz biegać, uwielbiasz spotkania z biegowymi przyjaciółmi przy okazji swoich startów, cenisz sobie rywalizację i fajną atmosferę podczas zawodów lub kibicujesz najbliższym, to ta informacja jest właśnie dla Ciebie!

Wszyscy z nadejściem wiosny czujemy wielką radość, nogi same niosą, stawiamy sobie ​nowe cele i po zimowym okresie przygotowawczym planujemy swoje starty. Pragniemy zachęcić Was do wpisania daty 11 czerwca 2017 do swojego dzienniczka startowego. Część z Was już biegło w Ostródzie, część dopiero planuje a jeszcze inni już się zapisali a my piszemy do Was wszystkich aby dotrzeć do jak największego grona odbiorców.


Jest kilka powodów aby wziąć udział w Ostródzkim Półmaratonie św. Jerzego. Najczęściej wymieniane to: wspaniała atmosfera, amfiteatr jako ciekawe miejsce startu i mety gdzie finiszujący zawodnicy mają kibiców na wyciągnięcie ręki a znakomite nagłośnienie sprawia poczucie występu na estradzie gdzie biegacz jest największą gwiazdą.

Ciekawostką jest niebanalna trasa bo są np. małe mostki, piękne fragmenty wiodące bulwarem nad brzegiem jeziora z przystanią jachtów, molem, parkiem, restauracjami, wyciągiem nart wodnych, stadionem piłkarskim między innymi.

Są urokliwe labiryntowe uliczki, mocny podbieg. Są fragmenty po polbruku, asfalcie i gruncie. Jest pewne, że nie ​będzie Wam się na niej nudzić. Kolejnym atutem jest łatwy dojazd, parking, biuro zawodów, start i meta – wszystko w jednym miejscu. Pakiet startowy jest jednym z tańszych bo 50 zł w pierwszym terminem płatności i zawiera porządną żółtą neonową koszulkę techniczną, nawodnienie na trasie, medal i posiłek regeneracyjny. 

Wyjątkowość tych zawodów stanowi fakt, że od początku organizuje je grupka zapalonych i zdeterminowanych biegaczy, którzy do tej pory pokonali chyba rekordową ilość przeszkód aby ich marzenia o półmaratonie w Ostródzie się spełniły. Udało nam się zachęcić do współpracy różne instytucje, władze, partnerów technicznych, medialnych, środowiska, drobnych sponsorów a przede wszystkim różnych ludzi i każdy z nich wniósł swoją istotną cegiełkę traktując Ostródzki Półmaraton św. Jerzego jako wspólne dobro. Jesteśmy kameralnym biegiem. Nie stoi za nami ogromny budżet, wielcy sponsorzy, a każda złotówka jest kilkakrotnie oglądana zanim ją wydamy. Stoi za nami za to wielu wspaniałych ludzi choćby jak ten, który za Pakiet Startowy nr 1 ofiarował na WOŚP 540 zł.

Jest biegacz prowadzący własną firmę, który ufundował 4 zegarki biegowe oraz kryształowe statuetki. Jest wiele osób, które bezinteresownie poświęcają swój czas i pomagają, aby zawody były jak najlepsze. Każdy z Was ze swojego pakietu ofiarowuje 3 zł dla Majki Stolarczyk, która potrzebuje pomocy. Staramy się oczywiście zdobyć dla Was jak najwięcej nagród ale też liczy się dla nas Wspólny Bieg i radość z uczestnictwa w czymś wyjątkowym. Wierzymy, że dla Was też ten dzień będzie wyjątkowy.

Aby tak było zaprosiliśmy wielkiego sportowca, autora znakomitych książek o tematyce biegowej, bardzo ciekawego człowieka o nietuzinkowej historii swojej kariery maratońskiej Jurka Skarżyńskiego. W sobotę wieczorem będzie można się z nim spotkać na prelekcji a w dniu zawodów będzie razem z nami kibicując  zawodnikom. Stworzyliśmy kategorię dla osób biegnących u nas po raz pierwszy dzięki czemu wysiłek debiutantów zostanie zauważony i doceniony. Są aż trzy kategorie rodzinne abyście mogli rywalizować jako małżeństwo, rodzeństwo lub pokolenia. Jest popularna kategoria drużynowa a kategorie wiekowe w najstarszych grupach podzieliliśmy co 5 lat. Nadaliśmy wyjątkowy charakter trofeów, za podium open Kobiet i Mężczyzn.

Zamiast tradycyjnych pucharków, których czołówka pewnie ma bardzo wiele w swojej kolekcji, przygotowaliśmy ​kryształ z ryciną patrona naszego miasta i naszego półmaratonu świętego Jerzego w technice 3d. Niewielkie ale bardzo ładne ozdobią honorowe miejsce w pokoju gościnnym – taką mamy nadzieję.

Walczymy aby poziom imprezy wzrastał zarówno pod względem organizacyjnym jak i sportowym. Najlepsi nasi uczestnicy już zapowiedzieli udział oraz próbę bicia rekordu trasy sprzed roku 1:11:33 należącego do Pawła Tarasiuka. Walczymy także o to aby było Was jeszcze więcej niż rok temu. Naszym cichym marzeniem jest 400 uczestników na mecie. Jest na to szansa i dlatego weźcie udział i przyczyńcie się do realizacji tego marzenia. Zaproście w naszym imieniu swoich znajomych, zabierzcie ze sobą swoich Kibiców. Poświęćcie jeden dzień i bądźcie tego dnia razem z nami! Zapisy na bieg, regulamin www.superczas.pl

                                      Serdecznie zapraszamy!                                                                      Ostróda Runners

Wyniki Regulamin

Klasyfikacje:

Bieg Główny (dystans 21.098km)

 • Ostróda
 • 11 czerwca 2017 10:00
 • limit uczestników: 493 / 500

Limit czasu: 3:00 godz.

OPŁATA STARTOWA:

 • Zgłoszenia elektroniczne przyjmowane będą do godziny 23:59  05 czerwca 2017 r.
 • Opłata startowa wynosi 50 PLN - wpłata na konto do 15 maja 2017
 • Opłata startowa wynosi 60 PLN - wplata na konto od 16 maja do 5 czerwca 2017
 • w przypadku zgłoszenia elektronicznego wpłata płatna przelewem na konto Stowarzyszenia Upowszechniania Sportu ,,Magnez’’ ,14-105 Łukta, Wynki 76  z dopiskiem: (Imię I nazwisko, damski/męski rozmiar koszulki)  Wpłata na VI Ostródzki Półmaraton św. Jerzego nr konta: PKO BP 05 1020 3613 0000 6002 0105 0012
 • po 5 czerwca możliwość wpłaty tylko w biurze zawodów i wynosi 60 PLN w przeddzień lub w dniu zawodów (10 lub 11 czerwca).
 • Osobiste zgłoszenia będą możliwe w Biurze Zawodów. Osoby zgłaszające się w Biurze Zawodów przed biegiem nie będą miały zagwarantowanych koszulek oraz pamiątkowych medali.

W ramach pakietu startowego każdy uczestnik biegu otrzyma: indywidualny numer startowy, torbę na depozyt, agrafki, koszulkę techniczną, pamiątkowy medal oraz bon na posiłek regeneracyjny.

Klasyfikacje:

Open K, Open M (czasy brutto)

Nagrody w kategorii OPEN i w kategoriach wiekowych się „nie dublują”.

Kategorie specjalne (mogą się dublować): Najlepszy Debiutant/debiutantka Ostródzkiego Półmaratonu św. Jerzego, Klasyfikacja Najlepszego Ostródzianina/Ostródzianki, Klasyfikacja Drużynowa, kategoria Najlepszy Debiut Programu Obudź Swoje Ciało i Zacznij Biegać, Najlepszy Progres Programu Obudź Swoje Ciało i Zacznij Biegać, 3 Klasyfikacje Rodzinne, oraz w niżej wymienionych grupach wiekowych:​

Kategorie wiekowe

 • K20 (17 - 29 lat)
 • M20 (17 - 29 lat)
 • K30 (30 - 39 lat)
 • M30 (30 - 39 lat)
 • K40 (40 - 49 lat)
 • M40 (40 - 49 lat)
 • K50 (50 - 54 lat)
 • M50 (50 - 59 lat)
 • K55 (55 - 59 lat)
 • K60+ (60 - x lat)
 • M60 (60 - 64 lat)
 • M65 (65 - 69 lat)
 • M70 (70 - x lat)

Kategorie dodatkowe

 • Najlepsza Ostródzianka
 • Najlepszy Ostródzianin

Partnerzy Superczas.pl

 • Artneo