ZarejestrujZaloguj

Zapisy

VII Mazurski Bieg na Kulce

 • Ośrodek Wypoczynkowy Kulka k. Szczytna, 21 kwietnia 2024 11:30
 • Organizator: Klub Biegacza Jurund Szczytno Współorganizator: Biuro Podróży Szarpie Travel, Urząd Gminy Dźwierzuty, Powiatowe Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji w Szczytnie
 • Strona internetowa: www.facebook.com/Mazurski-Bieg-Na-Kulce-107054534182001
 • Kontakt: Józef Zdunek (mensh1964@wp.pl, tel. 503786772)
 • Odpowiedzialny za pomiar czasu:
  Mateusz Kownacki (kontakt@superczas.pl)

Zapisy internetowe zakończone. Rejestracja możliwa w Biurze Zawodów.
Więcej informacji w REGULAMINIE oraz u Organizatora: Józef Zdunek mensh1964@wp.pl tel. 503786772

Ważne:

 • 08:30 – 10:30 Odbiór Pakietów w Biurze Zawodów
 • 10:30 – 11:00 Zapisy w dniu startu pod warunkiem, że będą wolne numery startowe
 • Start godz 11:30

Witamy Drodzy Biegacze!

Ruszają zapisy na siódmą edycję legendarnego już Mazurskiego Biegu na Kulce. Zapraszamy Was do Ośrodka Wypoczynkowego „Kulka” w niedzielę 21 kwietnia 2024 roku. Zabierzcie ze sobą rodziny, przyjaciół, znajomych i spędźcie ten dzień na sportowo. Trasa jest przepiękna i dobrze znana tym którzy byli z nami w poprzednich dwóch latach, a debiutanci przekonają się o tym już wiosną przyszłego roku. Gwarantujemy niezapomniane emocje, super muzykę, a wspaniali właściciele ośrodka wraz z pracownikami, instruktorami i animatorami przygotują mnóstwo cudownych atrakcji. Posiłek regeneracyjny dla zawodników zadbają oczywiście niezastąpione, najlepsze na świecie Panie kucharki z „Kulki”.

Każdy biegacz, który z rodziną przyjechał chociaż raz na Kulkę, wie że nie można się tu nudzić. Gospodarzem imprezy jest nowoczesny Ośrodek Wypoczynkowy „KULKA” (www.kulka.mazury.pl). To właśnie właściciele ośrodka wraz z pracownikami, instruktorami i animatorami przygotują mnóstwo zabaw. W związku z tym koniecznie zabierzcie ze sobą swoje rodziny. Wszystkie przygotowane atrakcje, jeżeli tylko warunki techniczne i atmosferyczne pozwolą będą do waszej dyspozycji. Natomiast o posiłek regeneracyjny dla zawodników zadbają kucharki z ośrodka, które w swoim fachu nie mają sobie równych.

Dzieci oraz młodzież, osób startujących w biegu będzie mogła podczas trwania imprezy pod okiem instruktorów uczestniczyć w atrakcjach Ośrodka Wypoczynkowego Kulki – atrakcje uwarunkowane są warunkami atmosferycznymi więcej o ośrodku www.kulka.mazury.pl

Istnieje możliwość noclegu z soboty na niedzielę tj. 21.04. – 22.04.2024 r. w Ośrodku Wypoczynkowym „KULKA” w pokojach 4, 5 – osobowych z łazienkami - wyposażone w tapczany, półki, szafy, stół i krzesła. Rezerwacja do dnia 17.04.2024 r. pod adresem e-mail: m.bolkowski@szarpie.pl (Mariusz Bółkowski - Kierownik Ośrodka).

Nieodłączną częścią „Jurundowych” imprez biegowych jest również zbiórka na cel charytatywny. Także tym razem nie będzie inaczej. 

Zbiórka dla Maksymiliana:

Tej nocy Maks wracał z pracy. Była to jego pierwsza poważna praca po zakończeniu technikum. Do domu miał zaledwie 15 kilometrów. Na drodze rosło tylko jedno drzewo. Samochód rozbity właśnie o to drzewo znalazła policja i straż pożarna. Funkcjonariusze do dziś nie znają przyczyny zdarzenia. Nadal nie wiemy jak do tego doszło!

29 grudnia 2022 roku Maks trafił na oddział intensywnej terapii. Walczyliśmy o jego życie. Niestety w wyniku wypadku powstało bardzo dużo małych krwiaków rozproszonych po całym mózgu. Trzeba było wprowadzić niepewne leczenie farmakologiczne. 

Wiemy, że tylko intensywna rehabilitacja pomoże Maksowi wrócić do samodzielności. Nieznana jest nam wiedza ile czasu to zajmie – czy będzie to miesiąc, kilka, czy kilkanaście. Jesteśmy jednak pełni nadziei. Gotowi do walki o zdrowie Maksa.

„To wspaniały i wartościowy młody człowiek,który ma jeszcze tyle planów.Fantastyczny kumpel i najlepszy towarzysz do rozmów dosłownie o wszystkim." Tak o Maksie  mówią  koledzy z TS Perkun Orzyny. "Maks to młody i silny facet -wierzymy że szybko wróci do zdrowia i na boisko. TS Perkun Orzyny będzie czekał na powrót najlepszej lewej nogi w drużynie.”

Maks aktualnie przebywa w szpitalu na oddziale rehabilitacyjnym w Olsztynie. Uczy się na nowo chodzić, ubierać, mówić. Wiele trudu sprawia mu nauka wszystkiego od początku. Wymaga całodobowej opieki. Po bardzo poważnym urazie mózgu ma stwierdzoną afazję mieszaną.Przed nim bardzo długa rehabilitacja. Wierzymy, że wróci do nas taki jaki był przed wypadkiem. Maks w 2019 roku brał udział w Biegu na Kulce wraz ze swoją ciocią zajmując 3 miejsce w swojej kategorii. Prosimy o dalsze wsparcie w tej ciężkiej walce. Z góry serdecznie dziękujemy za udział w zbiórce!

Harmonogram imprezy:

Niedziela 21 kwietnia 2024 r.
08:30 – 10:30 Odbiór Pakietów w Biurze Zawodów
10:30 – 11:00 Zapisy w dniu startu pod warunkiem, że będą wolne numery startowe
11:00 – 13:30 Program artystyczny i atrakcje dla dzieci
11:15 Uroczyste otwarcie
11:30 – 13:15 Bieg na dystansie 10 km
13:30 – 14:30 Wręczenie nagród

Serdecznie zapraszamy!

Trasa biegu:

Dojazd do ośrodka:

Ze Szczytna -> jedziemy drogą nr 600 przez Romany, Nowe Kiejkuty. Po ok. 2 km od Nowych Kiejkut skręcamy w prawo w leśną drogę przy drogowskazie „Kulka 1,5 km” (duża czerwona tablica). Drogą leśną jedziemy cały czas prosto aż do ośrodka. Cała trasa ok. 11 km.

Z Olsztyna -> jedziemy drogą nr 53 przez Klewki, Tylkowo, Pasym, Grom do Szczytna i dalej jak ze Szczytna. Cała trasa ok. 57 km.

Z Warszawy -> jedziemy drogą nr 61 do Pułtuska. Kilka kilometrów za Pułtuskiem skręcamy w lewo w drogę nr 57, którą przez Przasnysz dojeżdżamy do Szczytna. Ze Szczytna według wskazówek jak wyżej dojeżdżamy do Kulki. Cała trasa ok. 180 km.

Projekt pamiątkowego medalu:

Projekt pamiątkowej koszulki:

Partnerzy Superczas.pl

 • Artneo