ZarejestrujZaloguj

Zapisy

Charytatywna Sztafeta Integracyjna „O CO BIEGA?”

Rejestracja internetowa zakończona. Istnieje możliwość zapisów w dniu imprezy. Zapraszamy!

Wszystkie zespoły startujące w Sztafecie (każdy Uczestnik pojawia się osobiście) muszą zostać zweryfikowane w Biurze Zawodów, które będzie zlokalizowane na terenie Centrum Rekreacyjno - Sportowego Ukiel przy ul. Kapitańskiej. Biuro Zawodów będzie czynne w dniu biegu, czyli w sobotę 21 maja 2022 r., w godz. 09:30 - 11:30. Do zobaczenia! :)

 

V CHARYTATYWNA SZTAFETA INTEGRACYJNA „O CO BIEGA?”

Charytatywna Sztafeta Integracyjna: „O CO BIEGA?” to wyjątkowy projekt, który dzięki Państwa udziale i wsparciu na stałe wpisał się w kalendarz olsztyńskich imprez biegowych. Wydarzenie szeroko integruje sportowców, środowisko biegaczy i osoby uprawiające sport.

Integracyjna Sztafeta „O CO BIEGA?” z założenia łączy w drużyny sportowców niepełnosprawnych i w pełni sprawnych. Najważniejsza jest dobra, wspólna zabawa i wzajemne wspieranie się w dążeniu do wspólnego celu.

Bieg oraz wydarzenia towarzyszące odbędą się 21 maja 2022 (sobota) w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel przy ulicy Kapitańskiej w Olsztynie. Pięcioosobowe drużyny pokonają trasę o łącznej długości 7 777 metrów, podzieloną na 5 pętli o długości około 1 555 metrów każda. Bieg ma charakter zabawy zatem warto pomyśleć o przebraniu dla całej waszej  5-cio osobowej drużyny. W tym roku obowiązują stroje w tematyce SKRZYDLATA WOLNOŚĆ. Zapraszamy wszystkich miłośników Asterixa, Hermesa, aniołów maści wszelakiej lub po prostu tych, którzy motylem są :)

Najlepiej przebrane drużyny otrzymają nagrody specjalne. Dla naszych zawodników zadbaliśmy o profesjonalny pomiar czasu, a także klasyfikację i medale dla sportowców.

Zapisy:

Rejestracji dokonuje każdy członek sztafety wpisując tą samą nazwę Drużyny. Sztafety same decydują o składzie osobowym i kolejności startu poszczególnych biegaczy.

Opłata startowa:

Istotą Sztafety jest integracja społeczna niepełnosprawnych sportowców startujących w Olimpiadach Specjalnych, a także wszystkich osób niepełnosprawnych uprawiających sport. Przy okazji wydarzenia zaplanowana jest zbiórka funduszy, na rzecz:

  • Wypoczynku letniego oraz rehabilitacji zawodników Olimpiad Specjalnych z regionu Województwa Warmińsko-Mazurskiego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Kornela Makuszyńskiego w  Olsztynie.
  • Polskiego Stowarzyszenia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Biskupcu, celem wspólnego zrealizowania projektu zwiększenia samodzielności dorosłych osób posiadających problemy w poruszaniu się poprzez opracowanie standardu działania „Symulatora Mieszkaniowego” oraz wytycznych dla ergoterapeuty. Stowarzyszenie wspiera bardzo dużo osób z problemami w poruszaniu się (np. z niepełnosprawnością sprzężoną) i częstym problemem jest sytuacja, w której osoba nie wierzy we własne możliwości i jest niesamodzielna przy podstawowych czynnościach życia codziennego (mycie się, toaleta) ze względu na brak odpowiednio przygotowanej przestrzeni prywatnej lub niewłaściwe dostosowanie pomieszczeń do jej potrzeb.

Harmonogram imprezy:
Sobota 21 maja 2022 r.

09:30 – 11:30 Praca Biura Zawodów (odbiór pakietów oraz zapisy)
11:00 Przywitanie uczestników i kibiców oraz licytacje na cel charytatywny
11:40 Wspólna rozgrzewka z piłkarzami Stomilu Olsztyn
12:00 Start Biegu Głównego
13:30 Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród
od 13:30 Aktywności towarzyszące

Serdecznie zapraszamy! :)

Tak było w poprzednich latach:

Partnerzy Superczas.pl

  • Artneo