ZarejestrujZaloguj

Zapisy

Charytatywna Sztafeta Integracyjna „O CO BIEGA?”

Rejestracja internetowa zakończona. Istnieje możliwość zapisów w dniu imprezy. Zapraszamy!

Wszystkie zespoły startujące w Sztafecie (każdy Uczestnik pojawia się osobiście) muszą zostać zweryfikowane w Biurze Zawodów, które będzie zlokalizowane na terenie Centrum Rekreacyjno - Sportowego Ukiel przy ul. Kapitańskiej. Biuro Zawodów będzie czynne w dniu biegu, czyli w sobotę 2 września 2023 r., w godz. 09:30 - 11:30. Do zobaczenia! :)


 


VI CHARYTATYWNA SZTAFETA INTEGRACYJNA „O CO BIEGA?”

Charytatywna Sztafeta Integracyjna: „O CO BIEGA?” to wyjątkowy projekt, który dzięki Państwa udziale i wsparciu na stałe wpisał się w kalendarz olsztyńskich imprez biegowych. Wydarzenie szeroko integruje sportowców, środowisko biegaczy i osoby uprawiające sport.

Integracyjna Sztafeta „O CO BIEGA?” z założenia łączy w drużyny sportowców niepełnosprawnych i w pełni sprawnych. Najważniejsza jest dobra, wspólna zabawa i wzajemne wspieranie się w dążeniu do wspólnego celu.

Nowość! W tym roku odbędzie się również towarzyszący bieg indywidualny dla najmłodszych w dwóch kategoriach wiekowych - do 7 roku życia oraz 8-12 lat. Biegi dla Dzieci są bezpłatne.

Biegi oraz wydarzenia towarzyszące odbędą się 2 września 2023 (sobota) w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel przy ulicy Kapitańskiej w Olsztynie. Pięcioosobowe drużyny pokonają trasę o łącznej długości 7 777 metrów, podzieloną na 5 pętli o długości około 1 555 metrów każda. Biegi dla Dzieci mają trasę o długości 350 metrów.

Bieg ma charakter zabawy zatem warto pomyśleć o przebraniu dla całej waszej  5-cio osobowej drużyny. W tym roku obowiązują stroje w tematyce "Z innej Bajki".

Najlepiej przebrane drużyny otrzymają nagrody specjalne. Dla naszych zawodników biorących udział w sztafetach zadbaliśmy o profesjonalny pomiar czasu, a także klasyfikację i medale.

Zapisy:
Rejestracji do Biegu Sztafetowego dokonuje każdy członek sztafety wpisując tą samą nazwę Drużyny. Sztafety same decydują o składzie osobowym i kolejności startu poszczególnych biegaczy.

Nowość! Dzieci rejestruje opiekun prawny wypełniając formularz danymi uczestnika, za którego bierze odpowiedzialność.

Opłata startowa:
Istotą Sztafety jest integracja społeczna niepełnosprawnych sportowców startujących w Olimpiadach Specjalnych, a także wszystkich osób niepełnosprawnych uprawiających sport. Przy okazji wydarzenia zaplanowana jest zbiórka funduszy, na rzecz:

  • Wypoczynku letniego oraz rehabilitacji zawodników Olimpiad Specjalnych z regionu Województwa Warmińsko-Mazurskiego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Kornela Makuszyńskiego w  Olsztynie.
  • Wojewódzkiego Zespołu Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie - OddzialPsychiatryczny Dla Dzieci i Młodzieży

Harmonogram imprezy:
Sobota 2 września 2023 r.
09:30 – 11:30 Praca Biura Zawodów (odbiór pakietów oraz zapisy)
10:50 Przywitanie uczestników i kibiców
Nowość! 11:00 Rozgrzewka dla dzieci, która poprowadzi Paweł Pszczółkowski

Nowość! 11:10 Start biegu indywidualnego dzieci do lat 7 (rocznik 2016 i młodsi)
Nowość! 11:25 Start biegu indywidualnego dzieci 8-12 lat (roczniki 2015 - 2011)
11:40 Wspólna rozgrzewka z Marcinem Możdżonkiem 
12:00 Start Biegu Sztafetowego
13:30 Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród
W międzyczasie aktywności towarzyszące.

Serdecznie zapraszamy! :)

Tak było w poprzednich latach:

 

 

Partnerzy Superczas.pl

  • Artneo